VW The Beetle2,0 TSi 200 Sport DSG 2d
Kontantpris
88.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2012 |
| Kilometertal | 199.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 200 hk/280 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Denne bil kombinere historisk design, nutidig komfort og og er frisk og frejdig til en ny ejer.
Bilen er flot sammensat med sort sportskabine, sportsrat og sort loftsinteriør.
Bilen er godt udstyret, herunder hightlights:
- Automatgear/DSG
- Multifunktions sportsrat
- Navigation
- Fartpilot
- 200 hk.
- Original sports undervogn
- Original sports eksteriør
- Original sports interiør
Og meget mere, ring eller skriv for nærmere.
Finansiering kan tilbydes.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 386.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.439 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 411 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot |