VW The Beetle1,2 TSi 105 Design 2d
Kontantpris
84.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/175 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
MEGET VELHOLDT BEETLE 1.2 TSI DESIGN , KØRER SUPER GOFT, MEGET FINT UDSTYR, SUPER FARVE GRÅMETTAL, kørecomputer, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, aux tilslutning, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, 6 airbags, esp, automatisk lys, parkeringssensor (bag), fjernlysassistent, antispin, midterarmlæn, DK-PAKKE, FLOT METALLAK, HELÅRSDÆK, sikkert mere udstyr, HUSK RING ALTID FØR DU KOMMER TAK, sportssæder, 16" alufælge, led kørelys, FLOT DESIGN MODEL BØR SES, TELEFON 28143300, BEMÆRK den har fuld servicebog
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 269.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Sportssæder |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |