VW T-Roc1,5 TSi 150 R-line DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Kilometertal | 119.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Alt i udstyr ! R-Line udvendig - R-Line indvendig
Highlights.:
- Digitalt cockpit
- LED forlygter
- LED baglygter + kørelys
- Org Soltag - panoramatag
- Sort tag + spejle
- Sort himmel
- Navigation m.skilte genkendelse
- Adaptiv fartpilot
- Aftageligt anhængertræk
- Bakkamera
- El bagklap
- R-line læder/alcantara kabine
- 18" org alufælge
Service + syn ok ved levering
, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-soltag, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, tagræling, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, el betjent bagklap, navigation, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, træthedsregistrering, automatisk lys, 10 airbags, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, esp
VI TILBYDER BILLIG FINANSERING MED ELLER UDEN UDBETALING !!
Send mail eller ring !
brian@ka-auto.dk - tlf. 40 26 09 84
keld@ka-auto.dk - tlf. 40 71 44 34
Og husk vi tager gerne din bil i bytte
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 445 liter |
| Vægt | 1.330 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 10 airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-soltag | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |