VW T-Cross1,0 TSi 95 Life 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,6 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/175 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen står i 8700 Horsens - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Nyserviceret 1-ejers bil. Bilen fremstår som ny bortset fra lidt skjolder på førersædet. Disse kan let fjernes. Ingen ridser, buler eller andet.
HIGHLIGTS
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay
- Blindvinkelassistent
- Vognbaneassistent
- Front assist/fodgængerbeskyttelse
- Bakkamera samt parkeringssensorer bag og for
- 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
- Originale VW alufælge med helårsdæk
Bilen har fået Pava og lakforsegling fra ny.
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 224.416 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.145 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 411 cm |
|---|---|
| Højde | 158 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |