VW Polo2,0 GTi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Produceret | 1/2025 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,1 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 207 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
VW Polo 2,0 GTI DSG – 207 HK | Pure hvid Ren køreglæde med stil og kraft!
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, semi-automatisk parkeringssystem, airbag, esp, blindvinkelsassistent, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 355.887 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.361 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 439 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| Dynamisk blinklys | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |