VW Polo1,4 TSi 150 BlueGT 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Fantastisk velkørende polo blueGT 150 modelår 2016 med hestekræfter nok til at overhale og hver gang give et smil på læberne - alt i alt høj køreglæde!
Kilometer 208.000km.
Flere billeder ved forespørgsel.
Bilen har altid overholdt alle service - elektronisk servicebog.
Sidste syn 20. Jan. 2026
Sidste service 20. Mar. 2026
Kabinefilter
Oliefilter
Hjullejer
Bremser
Skiver
Etc.
Bilen er passet og plejet efter alle bogens regler og fremstår 100% originalt.
Medfølger originale Montani alufælge med sommerdæk i sølv OG originale montani alufælge i koksgrå med vinterdæk (se sidste billede). Både vinter- og sommerdæk har fortsat massere mønster og mange sæsoner i sig endnu.
Ikke ryger, ingen børn eller kæledyr.
Sælges grundet ændring i kørselsbehov.
Kun seriøse henvendelser - tak.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.328 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.224 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 436 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |