VW Polo1,4 TDi 90 Comfortline BMT 5d
Kontantpris
94.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,0 km/l |
| CO2 udledning | 98 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
⭐️ Super fin & meget velholdt VW Polo ⭐️ Bemærk udstyret ⭐️
Værd at bemærke om bilen:
⭐️ Multifunktionsrat i læder
⭐️ Fartpilot
⭐️ Fuldaut. klima
⭐️ Højdejust. forsæder
⭐️ 2 Trins Sædevarme
⭐️ Parkeringssensor for & bag
⭐️ Bakkamera
⭐️ Håndfrit til mobil
⭐️ Musikstreaming via Bluetooth
⭐️ USB & AUX tilslutning
⭐️ Automatisk lys
⭐️ El-klapbare sidespejle m/varme
✅ Supplerende udstyrsliste:
Kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, splitbagsæde, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, regnsensor, isofix, airbag, antispin, esp,
Ring for fremvisning da bilen kan stå i showroom 📱40863027 til Jesper eller på 📱51370000 til Søren.
Vi tilbyder finansiering med & uden udbetaling samt mulighed for tilkøb af udvidet garanti forsikring
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.895 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.151 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 519 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Læderrat |
|---|---|
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. forsæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Kørecomputer |