VW Polo1,4 Comfortline 5d
Kontantpris
65.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2011 |
| Produceret | 10/2011 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 136 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 85 hk/132 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
FIN POLO NU I TAASTRUP !!
Kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, udv. temp. måler, cd/radio, dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15.
TLF: 43 52 66 11
www.Autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 194.300 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.070 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| CD/radio | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |