VW Passat2,0 TDi 240 Highline DSG 4Motion 4d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 153.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
VW Passat 2.0 BiTDI Variant 240 HK DSG 4Motion – Topudstyret – Panorama – Dynaudio
Meget veludstyret og velholdt VW Passat 2.0 BiTDI Variant med 240 HK og 4Motion firehjulstræk. Bilen fremstår i meget god stand både teknisk og kosmetisk og er løbende serviceret.
Kilometerstand: 153.000 km
Gearkasse: 7-trins DSG automatgear
Træk: 4Motion (firehjulstræk)
Højdepunkter af udstyr:
• Panorama glastag
• El-sæder med massage, ventilation, varme og memory
• Adaptiv fartpilot
• Navigation
• Dynaudio lydsystem
• Parkeringssensorer
• Automatiske LED-forlygter med registrering af modkørende trafik
• Anhængertræk
• 19” alufælge med nye sommerdæk
• Trædetaljer
Service og vedligeholdelse:
• Nyt service udført for ca. 500 km siden
• Nye bremseklodser og bremseskiver på bagakslen
• Tandrem udskiftet ved 130.000 km
• Klimaanlæg serviceret
Stand:
Bilen er i meget god stand og kører perfekt. Klar til mange kilometer endnu.
Kontakt for yderligere information eller aftale om fremvisning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 634.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.721 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 299 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Kurvelys |
| Adaptiv undervogn | LED Kørelys |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nightvision |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Panoramatag |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El komfortsæder | Xenonlygter |
| El-soltag |