VW Passat2,0 TDi 170 Comfortline Variant DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
34.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2007 |
| Kilometertal | 270.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,9 km/l |
| CO2 udledning | 178 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.160 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 217 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
MED DIESELPARTIKELFILTER, UTROLIG VELHOLDT, DSG aut.gear, 2 zone klima, fjernb. c.lås, fartpilot, kørecomputer, infocenter, startspærre, udv. temp. måler, sædevarme, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, 4x el-ruder, el-spejle, el-spejle m/varme, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, armlæn, isofix, kopholder, stofindtræk, tågelygter, airbag, abs, esp, servo, tagræling, nysynet, service ok, diesel partikel filter.
Nysynet d. 01-04-2026
Engros!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 500.600 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.509 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 661 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|