VW Passat2,0 TDi 150 Comfortline Variant 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2015 |
| Kilometertal | 262.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 130 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
2 ejer nysynet bilen er filmet helt specielt flot og velholdt kører super godt skal ses og prøves tager gerne byttebil ring for fremvisning på 20245209 vh erik vi ses hos LANGES BILER SABROESVEJ 1-3 SILKEBORG
8WH TÅGEFORLYGTER, Letmetalfælge, 8T1 FARTPILOT, 4A3 OPV. FORSÆDER, 8WB TÅGEFORLYGTER, 7X1 APS, 6XP EL SIDESPEJLE, 1MD 3-EGET LÆDERRAT, 9Q4 Kørecomputer Premium (Understøtter ikke dansk tekst), Træthedsregistrering, 4ZB Blanke rudelister, ZCB Radio Composition Media, KH7 Climatronic 3-zone, 6K2 Frontassist, 4P Metallic, W55 DK Navigationspakke, 8G1 Lightassist, QV3 DAB+ modtager MED MERE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 369.370 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.503 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 567 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|