VW Passat2,0 TDi 150 Business+ Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 116 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/360 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Volkswagen Passat Variant 2,0 TDI Business+ DSG7 – El-bagklap – ACC – Træk – Navigation – Bakkamera – Ergo sæder
Velkørende og rummelig Volkswagen Passat Variant med stærk 2,0 TDI motor, DSG automatgear og el-betjent bagklap – en oplagt familiebil med masser af komfort og udstyr.
Leveres nyserviceret inkl. ny tandrem og vandpumpe – klar til mange kilometer endnu.
Sælges hos Volkswagen Faaborg A/S.
Weekender, åbent efter aftale.
Ring venligst på 63601030.
⭐ Brugte biler med nyvognsfølelse – til priser du vil elske 🤩
⭐ Byt til bedre – nemt og professionelt 🤝
⭐ Topvurdering på din byttebil – uanset mærke og model 📈
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes 💰
Udstyr der vælges fremhævet:
• Mangan Grå Metallic
• Meget velholdt
• Anhængertræk
• Adaptiv fartpilot (ACC)
• Travel Assist inkl. køassistent og Emergency Assist
• Front Assist inkl. City Emergency Brake
• Bakkamera
• Light Assist
• LED forlygter
• LED baglygter
• Navigation Discover Media m. 8" touchskærm
• App-Connect (Apple CarPlay & Android Auto)
• Climatronic klimaanlæg med 3 zoner og Air Care
• Ergokomfortsæder foran
• Nøglefri start
• El-betjent bagklap
• Opvarmelig forrude (infrarød reflekterende)
• Tagræling i sort
• 17" originale London alufælge
• LED lamper i fodrummet
• Træthedsregistrering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.590 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Intelligent hastighedsassistent |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i forrude |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |