VW Passat2,0 TDi 140 Comfortline Variant DSG 5d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2006 |
| Kilometertal | 296.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,3 km/l |
| CO2 udledning | 175 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.080 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
Passat, 2,0 TDi 140 Comfortl. Variant DSG, aut. st. car., 5-dors, 2006, Har fået efter monteret partikelfilter på så den er godkendt til at køre i grønne zone ,servostyring, km 296000, brunmetal, ABS, airbag, centrallås, klimaanlag, fartpilot, bluetooth forbindelse varme i forsædet, trak, startsparre, service ok, alufælge Diesel, Flot og velkorende. DSG automatgear olie/ filter skiftet oftere end anbefalet.
Sort lader kabine.. Et rust i bagklappen. Ellers ingen synsynlig rust på bilen . Farven er mocca brun Metallic. Omreg til nye ejer med det samme ved salg.
Salges grundet andret kørselsbehov.
Salges i privat handel.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 490.600 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.507 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 663 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 10 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El-ruder | Træk |