VW Passat1,5 TSi 150 Highline Premium Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2019 |
| Kilometertal | 158.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,0 km/l |
| CO2 udledning | 139 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Volkswagen Passat Variant 1,5 TSI 150 HK Highline Premium DSG7 – El-bagklap – ACC – Svingbart træk – Massage – Bakkamera
Veludstyret og komfortabel Volkswagen Passat Variant Highline Premium med 150 HK og DSG automatgear – en oplagt familiebil med masser af udstyr og høj komfort.
El-betjent bagklap, adaptiv fartpilot og svingbart anhængertræk gør den både praktisk og nem i hverdagen.
Sælges hos Volkswagen Faaborg A/S.
Weekender, åbent efter aftale.
Ring venligst på 63601030.
⭐ Brugte biler med nyvognsfølelse – til priser du vil elske 🤩
⭐ Byt til bedre – nemt og professionelt 🤝
⭐ Topvurdering på din byttebil – uanset mærke og model 📈
⭐ Alle biler leveres nyservicerede og med 12 mdr. garanti 🚘
⭐ Attraktiv finansiering tilbydes 💰
Udstyr der vælges fremhævet:
• 4 nye sommerdæk
• El-betjent bagklap
• Svingbart anhængertræk – op til 1.600 kg (750 kg uden bremser)
• Adaptiv fartpilot (ACC)
• LED forlygter med LED dagskørelys
• LED baglygter High
• Light Assist
• Bakkamera
• Active Info Display
• Navigation Discover Media
• App-Connect (Apple CarPlay & Android Auto)
• 3-zoners Climatronic klimaanlæg
• Førersæde med massage
• Sæder i Alcantara/læder Vienna
• Ambientebelysning
• Lane Assist
• Front Assist inkl. City Emergency Brake
• Fodgængerregistrering
• Træthedsregistrering
• Vejskiltegenkendelse
• Multifunktionslæderrat med DSG skiftefunktion
• El-klapbare sidespejle
• Krom tagræling
• 65% mørktonede ruder bag
• DAB+ radio
• 8 højttalere
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 383.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Android auto | Køl i handskerum |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tågelygter |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |