VW Passat1,5 TSi 150 Comfortline Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 146.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
- Vi tilbyder: - Omgående levering, kør hjem samme dag som besigtigelsen
- Tilkøb af Fragus forsikring 12 - 48 måneder
- Attraktiv finansiering, med/uden udbetaling tilbydes igennem Accept Auto og Santander – Ring og hør nærmere, så kan vi lave ansøgningen sammen efter dine ønsker.
- Åben aften og weekend efter aftale
Highlights:
Ny serviceret
Synet 27-03-2026
Fuld LED for og baglys
Adaptiv fartpilot
Navigation
Parkerings sensor for og bag
Digital instrument
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 357.713 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Isofix | Vognbaneassistent |