VW Passat1,5 TSi 150 Comfortline Premium Variant DSG 5d
Kontantpris
189.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Led Pakke, digitalt cockpit, fuld led forlygter, led kørelys, multifunktionsrat, læderrat, fuldaut. klima, 3 zone klima, ratgearskifte, adaptiv fartpilot, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, auto hold, vognbaneassistent, edr-boks, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, tagræling, el-sidespejle m/varme, 16" alufælge, splitbagsæde, højdejust. forsæder, kørecomputer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 695 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Auto hold | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| EDR-boks | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |