VW Passat1,4 TSi 150 Comfortline Premium Variant DSG 5d
Kontantpris
174.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 142.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen fremstår flot dog med små ridser på bagkofangeren under bagklappen, når man har tager tingene ind og ud af bilen.
Bilen er løbende synet og har bestået de seneste tre syn uden anmærkninger – senest i marts 2026.
Sælges udelukkende grundet ændret behov, da vi søger en 7-personers bil.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.453 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 487 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Træk |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |