VW Passat1,4 GTE Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 62,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Svingbart anhængertræk (1.600 kg)
✨ Aquamarine Blue Metallic (farve)
✨ Panoramatagsystem med el-soltag og elektrisk solskærm
✨ Elektrisk bagklap
✨ Head-up display
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ 360° kamera
✨ Parkeringsensor for & bag
✨ Parkeringsassistent
✨ Lane Assist
✨ Front Assist (Undvigeassistent/drejeassistent)
✨ Side Assist
✨ Emergency Assist og køassistent
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Træthedsregistrering
✨ Start/stop system
✨ IQ.Light Matrix-Beam LED forlygter med dynamisk kurvelys og Light Assist
✨ LED baglygter i speciel styling med animerede lysfunktioner
✨ Fjernlysassistent
✨ 17" Alufælge 'London'
✨ Udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic og front)
✨ Keyless Go
✨ Sportsmultifunktionsrat i læder med shiftingpaddles
✨ Sædevarme til for- og bagsæder
✨ Massagefunktion og elektrisk lændestøtte til førersæde
✨ Sport gearknop
✨ Digital instrumentering
✨ Apple carplay & Android Auto
✨ Trådløs mobilopladning
✨ Ambientebelysning Plus
✨ Stemmestyring
✨ Driver Assistance Plus pakke
✨ Krom-pakke
✨ Business Premium pakke
✨ Sidespejle med afblænding, elektrisk ind- og udklapning, elektrisk indstilling, varme og sænkning i højre side
✨ Parkeringsvarmer inkl. fjernbetjening
✨ Climatronic (3-zoner) med klimabetjeningsdel bagest
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: SV 945522
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.912 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.760 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Massage i førersæde |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-justerbar lændestøtte | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |