VW Passat1,4 GTE Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMÆRK: ‼️
Svingbart træk‼️
Dellæderindtræk,‼️
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk nødassistent, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, elektrisk kabinevarmer, 17" alufælge, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, stofindtræk, aftageligt træk, svingbart træk (manuel), træk, svingbart træk, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.38.225, - ydelse 2.368,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800. ,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.912 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.760 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alcantaraindtræk | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |