VW Passat1,4 GTE Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 99.188 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 58,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 9,9 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 13 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, Anhængertræk(op til 1.600kg), ErgoComfort forsæde, El-sidespejle m. varme, 3 zoners klimaanlæg, sædevarme for/bag, P-sensor for/bag, Nøglefri start og meget mere
Hybrid info:
Rækkevidde: (WLTP): 50 km
Hjemmeladning: 3,7 kw/1 faser (ca. 3 timer)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 449.193 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter |