VW Passat1,4 GTE Highline Variant DSG 5d
Kontantpris
149.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2016 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 7,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 139 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Denne VW Passat 1.4 GTE Variant DSG -Plug-in hybrid fremstår i flot og velholdt stand, denne bil er det oplagte valg for både familien og pendleren. Med plug-in hybrid kombineres den økonomiske el-kørsel med den kraftfulde benzinmotor til de længere ture. Samtidig sikre det automatiske DSG gear en komfortabel og smidig køreoplevelse.
Variant modellen har et rummeligt bagagerum, højkomfort og moderne infotainment system, som gør køreturen behagelig for fører og passagerne.
Bilen er synet i slutningen af november 2025.
Der medfølger både sommer og vinter dæk.
Bilen er serviceret på godkendt værksted.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.813 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 437 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
|---|---|
| Bakkamera | Træk |