VW Passat1,4 GTE Highline Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,8 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 50 km |
| Batterikapacitet | 7,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 139 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✔️𝘼𝙏𝙏𝙍𝘼𝙆𝙏𝙄𝙑 𝙁𝙄𝙉𝘼𝙉𝙎𝙄𝙀𝙍𝙄𝙉𝙂 𝙏𝙄𝙇𝘽𝙔𝘿𝙀𝙎 𝙐𝘿𝙀𝙉 𝙐𝘿𝘽𝙀𝙏𝘼𝙇𝙄𝙉𝙂✔️
0 kr i udbetaling.
2950 kr om mdr.
KUN. 2,95% GRØN RENTE
HØJDEPUNKTER:
⭐️NAVIGATION
⭐️ADAPTIV FARTPILOT
⭐️SVINGBART TRÆK
⭐️APPLE CARPLAY
⭐️LANE ASSIST
⭐️ELEKTRONISK BAGKLAP
⭐️FULD LED FORLYGTER
⭐️ABINETE BELYSNING
⭐️LÆDERSTUE
UDSTYR HERUNDER:
___________________________________________
ambiente belysning, Hybrid, aut., ratgearskifte, alu., airc., 3 zone klima, motorkabinevarmer, alarm, c.lås, fjernb. c.lås, nøglefri betjening, fartpilot, kørecomputer, infocenter, startspærre, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, 4x el-ruder, el-spejle, el-klapbare sidespejle m. varme, parkeringssensor (for), adaptiv fartpilot, automatisk start/stop, el betjent bagklap, dæktryksmåler, navigation, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, armlæn, isofix, bagagerumsdækken, læderrat, splitbagsæde, læderindtræk, kopholder, automatisk lys, fuld led forlygter, airbag, abs, antispin, esp, servo, vognbaneassistent, tagræling, ikke ryger, service ok, svingbart træk (manuel), svingbart træk (elektrisk)
___________
TAGER GERNE DIN GAMLE BIL I BYTTE
___________
𝙉𝙪𝙢𝙢𝙚𝙧𝙥𝙡𝙖𝙙𝙚𝙧 𝙠𝙖𝙣 𝙚𝙧𝙝𝙫𝙚𝙧𝙫𝙚𝙨 𝙢𝙚𝙙 𝙙𝙚𝙩 𝙨𝙖𝙢𝙢𝙚 𝙩𝙞𝙡 𝟏6𝟖𝟎𝙠𝙧 𝙞𝙣𝙠𝙡 𝙤𝙢𝙧𝙚𝙜.
______________________________
YDELIGERE TILKØB:
KOMPLET UNDERVOGNSBEHANDLING:
4999 DKK 💰
GARANTI OP TIL 36 MDR
Kan købes for merpris
__________
Tages forbehold for taste samt beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.813 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 437 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, læder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |