VW Passat1,4 GTE High Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 61 km |
| Batterikapacitet | 9,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐️ Svingbart træk (elektrisk)
⭐️ Panorama Glastag med El-soltag
⭐️ 3 zone klima
⭐️ El betjent bagklap
⭐️ Headup display
⭐️ Adaptiv fartpilot
⭐️ Apple CarPlay og Android Auto
⭐️ Bakkamera med Parkeringssensor (for og bag)
⭐️ Automatisk lys med Fjernlysassistent
⭐️ Skiltegenkendelse og Vognbaneassistent
______________________
Supplerende udstyrsdetaljer:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 17"" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, el-soltag, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, tagræling, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, cd/radio, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, træthedsregistrering, automatisk lys, 6 airbags, esp, automatisk nødbremsesystem, antispin, 4x el-ruder
_______________________
💵 FINANSIERING både med og uden udbetaling, TIL GODE VILKÅR OG EN LAV RENTE!
🚘 VI tager din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
✔️ Mulighed for 12 eller 24 mdr. GoSafe Bilgaranti og Brugtbilsattest.
🚚 Mulighed for levering i hele landet, efter aftale.
⭐️ Ring gerne i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
_______________________
📱 86 80 11 22
💻 www.3tow.dk
📧 3tow@3tow.dk
📍 Bredhøjvej 22 - 8600 Silkeborg
🕒 Åbningstider:
Mandag-fredag: 09.00-17.00
Lørdag: 11.00-15.00
Søndag: 11.00-16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 483 liter |
| Vægt | 1.759 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 511 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | Køl i handskerum |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-soltag | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |