VW ID.786 Style S+ Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2025 |
| Kilometertal | 8.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 699 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 138 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, el indst. førersæde m. memory, massage i forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 19" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, matrix led forlygter, adaptive forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys i bag, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, el betjent bagklap, trådløs mobilopladning, headup display, elektrisk parkeringsbremse, manuel forvarmning af batteri, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, app integration, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, vognbaneassistent, esp, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 465.514 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.239 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 461 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | Type-2 ladekabel |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |