VW ID.577 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 20.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 553 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Faceliftet ID.5 286 HK FORTSAT FABRIKSGARANTI TIL 30-08-2026
🔧 Udstyrshighlights
• Svingbart Træk - 1.000 kg på krogen
• Bakkamera
• Matrix-Beam lygter
• El-Bagklap
• Multifunktionslæderrat
• Ambiente belysning
• "Keyless Advanced"
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, glastag, fuld led forlygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri tænding, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, android auto, apple carplay, dab radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, automatisk lys, antispin, esp, delalcantaraindtræk, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, matrix led forlygter, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el betjent bagklap, navigation, håndfrit til mobil, regnsensor, træthedsregistrering, isofix, fjernlysassistent, airbag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, alufælge, nøglefri adgang, elektrisk kabinevarmer
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 380.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.135 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Panoramatag |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Regnsensor |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |