VW ID.577 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 54.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Volkswagen ID.5 leverer stærke køreegenskaber med lavt tyngdepunkt, præcis styring og øjeblikkelig acceleration. Den kører stabilt og lydløst, hvilket giver en rolig og kontrolleret oplevelse i byen og på motorvej. Kabinen er rummelig, moderne og spækket med udstyr.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde på batteri - WLTP: 534 km
Batteristørrelse: 77 kWh
AC/Ladning på 3-faser
DC/Hurtigladning - JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- IQ-Matrix LED forlygter.
- Adaptiv fartpilot
- Glastag
- 20" Alufælge
- Sædevarme for
- Varme i forruden
- El-sidespejle med varme
- Klimaanlæg 3-zoner
- Apple Carplay / Android Auto
- Parkeringsensorer for og bag
- Multifunktionslæderrat m. varme
- Nøglefri døre/start/stop
- Skiltegenkendelse
- Vognbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Automatisk nødbremsesystem
Yderligere nævneværdigt udstyr:
- Splitbagsæde
- ISOFIX
- Regnsensor
- Kørecomputer
- USB tilslutning
- Airbags
- Automatisk nedblænding af bakspejl.
- Elektrisk håndbremse
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alcantaraindtræk | LED Kørelys |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |