VW ID.477 Style 5d
Leasing ydelse(Inkl. moms)
3.995 kr./md.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 1.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
VW ID.4 Style fra 2024 netop kommet på lager hos VW Glostrup.
Bilen kommer blandt andet med følgende udstyr:
- Designpakke
- Matrix LED Lygter
- Assistentpakke Plus
- 360 graders kamera samt parkeringssensor for og bag
- El-betjent bagklap
- 19" alufælge
- Komfortpakke
- Multimediepakke
- Navigation
- Varmepumpe
- Adaptiv fartpilot / Travel Assist
- Blindvinkelsassistent
Og meget mere...
Eventuelle ekstra tilkøb:
- Keramisk Coating: Kr. 6.495, -
- Lakforsegling: Kr. 3.795, -
- Undervognsbehandling: Kr. 6.490, -
Vi tilbyder følgende:
- Mulighed for at få din gamle bil med i handlen
- Mulighed for prøvekørsel/fremvisning af bilen
- Kør i din gamle bil indtil du overtager den nye
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | Matrix LED forlygter |
| 360° kamera | Mørktonede ruder i bag |
| 4x el-ruder | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Musikstreaming via bluetooth |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Ambiente belysning | Nøglefri tænding |
| Android auto | Sædevarme |
| Apple carplay | Splitbagsæde |
| Automatgear | Tagræling |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Isofix | Varmepumpe |
| Klimaanlæg, 2-zonet |
Leasing
- Leasing typeOperationel, inkl. moms
- Månedlig ydelse3.995 kr.
- Førstegangsydelse5.000 kr.
- Totalpris i løbetiden148.820 kr.
- Restværdi(sælger hæfter) Ikke relevant
- Løbetid36 mdr.
- Antal kilometer inkluderet10.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)