VW ID.477 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2025 |
| Kilometertal | 21.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 560 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Som en dansk style på nær Travel assist og 360grader kamera
Vi tilbyder fragus garanti op til 5år/150.000km
Flot og veludstyret ID.4 Pro i Blue Dusk Metallak med sort/platinum kabine og 19” Hamar alufælge.
Den nye 210 kW (286 hk) motor giver markant bedre performance – kombineret med høj komfort og stærk rækkevidde.
⚡ 286 hk / 545 Nm
🔋 77 kWh netto batteri m. ca. 550km rækkevidde
🚀 Op til 135 kW DC-hurtigladning (ca. 28 min. 10-80%)
🔌 11 kW AC
⭐ Udstyr – Highlights
💎 LED Matrix (IQ.Light) m. dynamisk light assist
🖥️ 12,9” skærm m. Navigation Discover Pro
📲 Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
🅿️ Park Assist Plus + bakkamera
🪝Svingbart træk kan eftermonteres for kr. 14.999.-
🚗 Adaptiv fartpilot predictive.
👀 Blind Spot + Rear Traffic Alert
🌈 Ambientebelysning (30 farver)
🔥 Sædevarme + opvarmet rat
🔥 Varme i forrude, spejle og bagrude
🦶 El-bagklap m. Easy Open
🔑 Nøglefri betjening
📱 Induktiv opladning
✔️ ISOFIX
✔️ 2-zoners klima
✔️ Tonede ruder bag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Manuel forvarmning af batteri |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Områdebelysning |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |