VW ID.477 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 525 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✨ Dansk fra ny, faceliftet VW ID.4 Style i den flotte Grenadilla Black og med stort Glastag! ✨
Denne bil har fabriksmonteret svingbart anhængertræk og må trække helt op til 1.000 kg.
Fortsat fabriksgaranti til 05/2026 – Vi kan tilbyde at forlænge til 05/2029.
Bilen er på vej hjem – kontakt os allerede i dag ved interesse!
Denne ID.4 byder på blandt andet:
➾ Varme i forsæder, rat og sprinklerdyser.
➾ Designpakke Plus med bl.a. Glastag, Matrix LED-forlyger, 3D LED baglygter, Dynamic Light Assist og ambientelys mellem forlygter.
➾ Assistentpakke Plus med bl.a. 360 kamera, el-bagklap, Travel Assist, Blindvinkelsassistent mm.
➾ DK-Pakke med Varmepumpe, Adaptiv Fartpilot samt app-connect inkl. trådløs Apple Carplay.
🚙 Elbilsspecifikationer 🚙
➾ 77 kWh batteri
➾ 538 km WLTP rækkevidde
➾ 286 hestekræfter
➾ 11 kW AC opladning (Ca. 7,5 timer)
➾ 135 kW DC opladning (10-80% på 28 min)
✔️ Udstyr i hovedtræk ✔️
➾ Navigationssystem med Apple Carplay & Android Auto.
➾ Parkeringssensorer for og bag samt 360 graders kamera.
➾ Elektrisk bagklap med sensorfunktion.
➾ Varmepumpe, sædevarme og ratvarme.
➾ App-betjening af blandt andet klimaanlæg og opladning.
➾ 2-zoners klimaanlæg.
➾ Adaptiv Fartpilot & Travel Assist.
➾ Ambientebelysning.
➾ …og meget mere!
📞 Kontakt os for attraktivt tilbud på finansiering og forsikring
♻️ Vi tager din brugte bil i bytte
🛡️ Udvidet garanti tilbydes via Fragus
🔗 nellemann.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| 7 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Internet |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Panoramatag |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| Blindvinkelassistent | Tagræling |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Træk |
| Delalcantaraindtræk | Træthedsregistrering |
| Delkunstlæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| Dynamisk blinklys i bag | USB tilslutning |
| El betjent bagklap | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |