VW ID.477 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 38.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 518 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/- |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
VW ID.4 77 Pro 5d 2023 – Rummelig el-SUV med lang rækkevidde og moderne komfort
Her får du en VW ID.4 77 Pro fra 2023 – en moderne el-SUV med masser af plads, stærk rækkevidde og komfort i fokus. Med det store 77 kWh batteri og op til ca. 520-530 km rækkevidde (WLTP) er den perfekt til både pendling og længere ture uden bekymringer.
✅ 77 kWh batteri – op til ca. 520-530 km rækkevidde
✅ Elmotor med ca. 204 hk og 310 Nm – støjsvag og smidig kørsel
✅ Baghjulstræk – komfortabel og velafbalanceret køreoplevelse
✅ Hurtig opladning – op til ca. 135 kW DC (10-80% ~30 min.)
✅ Rummelig SUV – god plads til både familie og bagage
✅ Digitalt cockpit og stort infotainmentsystem
✅ Apple CarPlay & Android Auto – fuld smartphone integration
✅ Adaptiv fartpilot og assistentsystemer – høj komfort og sikkerhed
✅ Mulighed for anhængertræk – op til ca. 1.000-1.200 kg
Denne VW ID.4 77 Pro er til dig, der vil have en elektrisk SUV med god rækkevidde, høj komfort og masser af plads. En moderne og praktisk bil, der gør overgangen til el nem og bekvem – både i hverdagen og på de lange ture. ⚡🚗
✅Erhvervsleasing 12 Mdr: (Excl. moms):
Førstegangsydelse: 20.000Kr
Månedlig ydelse: 2.300Kr
Restværdi: 75.000Kr + moms
✅Privatleasing 12 Mdr (Inkl. Moms):
Førstegangsydelse: 25.000Kr
Månedlig ydelse: 2.875Kr
Restværdi: 75.000Kr + moms
Kontakt os for mere information og et godt tilbud.
Ring for besigtigelse.
Martin Wolf - 30 11 45 55
mpi@forzaleasing.dk
Carsten Qvist - 40 26 42 45
caq@forzaleasing.dk
Se alle vores Lagerbiler her --> https://forzaleasing.dk/?ddlLocation=8
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Internet |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Type-2 ladekabel |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. førersæde |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse2.300 kr.
- Førstegangsydelse20.000 kr.
- Totalpris i løbetiden158.000 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 75.000 kr.
- Løbetid60 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet