VW ID.477 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2025 |
| Produceret | 6/2025 |
| Kilometertal | 10.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 570 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
På vej ind, ring venligst for besigtigelse!
Flere ID.4-modeller er på vej til lager. Se vores hjemmeside for detaljer og aktuelle tilbud.
🔋Vi tilbyder attraktivt billån til el- og hybridbiler – få et uforpligtende tilbud skræddersyet til dig. 🔋
Fremhævet udstyr!
- Udvidet garanti til d. 20/07/2030 eller 100.000 KM!
- Varmepumpe
- Svingbart træk
- Komfortpakke Plus
- Assistentpakke
- Interiørpakke
- Designpakke
- Multimediapakke Plus
- Adaptiv fartpilot ACC
- Panoramaglastag
- Headup display
- Harman / Kardon lydsystem
- Bakkamera
- Matrix-beam led forlygter / IQ Light
- 19" Hamar alufælge (helårsdæk)
- Nøglefri adgang / Keyless advanced
- Parkeringsassistent IPA (Intelligent Park Assist)
- Ambiente belysning i 30 farver
Komplet udstyrsliste:
Grenadilla Black Metallic, Blindvinkelsassistent, Fjernlysassistent, Vognbaneassistent, Højdejust. forsæder, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Mørk loftbeklædning, Apple carplay & android auto, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), Trådløs mobilopladning, Dellæderindtræk, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, DAB radio, Manuel forvarmning af batteri, 3 Zone klima, Aut. nedbl. bakspejl, Sædevarme, Regnsensor, Digitalt cockpit, Læderrat, El-klapbare sidespejle m/varme, Varme i rat, Automatgear, Fjernb. centrallås, Elektrisk kabinevarmer, Tagræling, LED baglygter inkl. dynamisk blinklys i bag, USB-c tilslutning, Automatisk lys, Isofix, Auto hold, Udv. temp. måler, 4x El-ruder, 6 Airbags, Antispin, Esp, Ikke ryger, Lev. nysynet, Service ok.
Vi tager gerne din bil i bytte.
Forbehold for beregning og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 375.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.149 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 541 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 3 zone klima | Helårshjul |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptive forlygter | Kurvelys |
|---|---|
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Manuel forvarmning af batteri |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. parkering | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Dellæderindtræk | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dynamisk blinklys i bag | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |