VW ID.477 GTX 4Motion 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 47.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 476 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 185 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/460 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Erhvervsleasing forslag:
Førstegangsydelse: Kr. 40.000, - ex. moms
Mdl. Ydelse: kr. 3.500, - ex. moms.
Restværdi: kr. 159.163, - ex. moms og afgift.
Løbetid: 12 mdr.
Farve: Sølvmetal
• 20" Alufælge
• 360° Kamera
• 3 Zone Klima
• Adaptiv Fartpilot Med Kø-Assistent
• Adaptiv Undervogn
• Alcantaraindtræk
• Ambiente Belysning
• Android Auto/Apple Carplay
• Automatisk Forvarmning Af Batteri
• Blindvinkelsassistent
• City Steering
• El Betjent Bagklap
• El Indst. sports forsæder M. Memory
• El-Justerbar Lændestøtte
• El-Klapbare Sidespejle M/Varme
• El-Sidespejle M/Varme
• Fjernlysassistent
• Fuld Led Forlygter
• Glastag
• Headup Display
• Intelligent Hastighedsassistent
• Dellæder
• Læderrat
• Massage I Forsæder
• Mørk Loftbeklædning
• Mørktonede Ruder I Bag
• Multifunktionsrat
• Parkeringssensor (for/Bag)
• Skiltegenkendelse
• Sædevarme
• Tagræling
• Trådløs Mobilopladning
• Varme I Rat
• Vognbaneassistent
ALTID ATTRAKTIVE FORSIKRINGS PRISER.
Bilen er på lager til omgående levering.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 430.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.224 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 458 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 526 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv undervogn | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Head-up display |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Auto. parkering | LED Kørelys |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk forvarmning af batteri | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk parkeringssystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| City steering | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.500 kr.
- Førstegangsydelse40.000 kr.
- Totalpris i løbetiden82.000 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 159.163 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet