VW ID.452 Pure Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 343 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), vognbaneassistent, skiltegenkendelse, navigation, android auto, apple carplay, trådløs mobilopladning, sædevarme, varme i rat, fuldaut. klima, nøglefri tænding, led baglygter, fuld led forlygter, led kørelys, el-klapbare sidespejle m/varme, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, højdejust. førersæde, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, stofindtræk, el-sidespejle, tagræling, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, dab+ radio, usb-c tilslutning, musikstreaming via bluetooth, træthedsregistrering, 6 airbags, esp, automatisk lys, isofix, antispin, regnsensor, el-sidespejle m/varme, el-ruder,BILLIG FINANSIERING TILBYDES MED OG UDEN UDBETALING,MULIGHED FOR TILKØB AF EKSTRA FRAGUS GOSAFE GARANTI MAKS 36 MDR.BEMÆRK BILEN KAN VÆRE UNDER KLARGØRING ELLER SOLGT-SÅ KONTAKT OS DERFOR FØR BESIGTIGELSE/PRØVEKØRSEL
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fuld LED forlygter | Træthedsregistrering |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB C tilslutning |
| Isofix | Varme i rat |
| Kørecomputer | Vognbaneassistent |