VW ID.452 Pure Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 343 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Adaptiv fartpilot
• Parkeringssensor for & bag
• Sædevarme
• Varme i rat
• Apple Carplay & Android Auto
• Vognbaneassistent
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, 19" alufælge
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |