VW ID.452 Pure 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 343 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 169 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 148 hk/- |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, nøglefri tænding, trådløs mobilopladning, navigation, android auto, apple carplay, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, dab+ radio, fuldaut. klima, led baglygter, led kørelys, fuld led forlygter, el-klapbare sidespejle, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, digitalt cockpit, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tagræling, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, træthedsregistrering, 6 airbags, esp, automatisk lys, isofix, antispin, usb-c tilslutning, el-klapbare sidespejle m/varme, alarm,BILLIG FINANSIERING TILBYDES MED OG UDEN UDBETALING,MULIGHED FOR TILKØB AF EKSTRA FRAGUS GOSAFE GARANTI MAKS 36 MDR.BEMÆRK BILEN KAN VÆRE UNDER KLARGØRING ELLER SOLGT-SÅ KONTAKT OS DERFOR FØR BESIGTIGELSE/PRØVEKØRSEL
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 1.920 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 560 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |