VW ID.358 Style 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 432 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
🚗 VW ID.3 Pro Style — 58 kWh — 204 hk — Veludstyret ⚡
Kompakt og moderne elbil med masser af komfort, god rækkevidde og avanceret teknologi. ID.3 er perfekt til både bykørsel og pendling – en støjsvag og smidig elbil med højt udstyrsniveau.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ 58 kWh batteri & 150 kW elmotor (204 hk)
✔️ Baghjulstræk & automatgear
✔️ Cykel anhængertræk
✔️ Adaptiv fartpilot med stop & go + speed limiter
✔️ Navigation med internet & mediepakke
✔️ Apple CarPlay & Android Auto (trådløs & kabel)
✔️ Trådløs mobilopladning & LTE telefoni
✔️ Digital radio (DAB) & infotainment system
✔️ Multifunktionsrat med varme
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg (Climatronic)
✔️ Keyless Advanced (nøglefri adgang & start)
✔️ Sædevarme foran
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Bakkamera
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Front Assist (automatisk nødbremse)
✔️ Undvige- og drejeassistent
✔️ Træthedsregistrering
✔️ PreCrash sikkerhedssystem
✔️ Matrix LED forlygter
✔️ LED baglygter med dynamiske blink
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ El-klapbare & opvarmede sidespejle m. memory
✔️ Stort glastag
✔️ Ambientebelysning inde & ude
✔️ 19" alufælge (Wellington design)
✔️ Dæktrykssensor
✔️ Splitbagsæde med midterarmlæn
✔️ ISOFIX (i-Size)
✔️ Tyverialarm
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.713 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 557 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Lygtevasker |
| Anhængertræk, aftagl. | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| City steering | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |