VW ID.358 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 34.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Volkswagen ID.3 Pro Performance 58 kWh (netto) 204 HK – Adaptiv fartpilot – Varmepumpe – Apple CarPlay – Bakkamera – Ambientelys
Sælges hos Volkswagen Faaborg A/S. En moderne elbil med masser af komfort og teknologi – perfekt som både pendlerbil og familiebil.
📞 Weekender åbent efter aftale – ring venligst på 63 60 10 30
⭐️ Brugte biler med nyvognsfølelse – til priser du vil elske 🤩
⭐️ Byt til bedre – nemt og professionelt 🤝
⭐️ Topvurdering på din byttebil – uanset mærke og model 📈
⭐️ Attraktiv finansiering tilbydes // Grønt billån 💰
⭐️ Alle bilerne leveres nysynet, servicerede og med 12 mdr. garanti 🚘
Udstyr der vælges fremhævet:
• Adaptiv fartpilot (ACC) med stop & go
• Varmepumpe
• Parkeringssensor for og bag inkl. Park Assist
• Bakkamera
• Navigation med online funktioner
• App-Connect inkl. Apple CarPlay & Android Auto
• Trådløs mobilopladning
• Keyless Advanced (nøglefri adgang & start)
• Sædevarme foran
• Ratvarme
• Ambientebelysning
• LED forlygter
• Digital instrumentering
• Klimaanlæg (Climatronic)
• Lane Assist (vognbaneassistent)
• Skiltegenkendelse
• Regn- og lyssensor
• Automatisk nedblændeligt bakspejl
• 18" originale alufælge m. premium helårsdæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 7 airbags | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Manuel forvarmning af batteri |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Træthedsregistrering |
| Dæktryksmåler | Type-2 ladekabel |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |