VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 37.584 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
NYHED: stonewashed blå metal, varmepumpe til rækkevidde optimering, fuldaut. klima, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), mørktonede ruder i bag, ambiente belysning, android auto, apple carplay, armlæn, musikstreaming via bluetooth, kørecomputer, el-ruder, el-sidespejle m/varme, håndfrit til mobil, trådløs mobilopladning, aut. nedbl. bakspejl, multifunktionsrat, læderrat, fuld led forlygter, led kørelys, træthedsregistrering, navigation, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, servotronic, højdejust. førersæde, undvige og drejeassistent, adaptiv fartpilot ( bilen er forberedt til det men det er en abonnementløsning VW tilbyder som man kan købe sig til ) , nøglefri tænding, vognbaneassistent, dæktryksmåler, digitalt cockpit, led baglygter, stemmebetjening, skiltegenkendelse, dab radio, usb-c tilslutning, bagagerumsdækken, splitbagsæde, automatgear, udv. temp. måler, fjernb. centrallås
Vi tilbyder finansiering med og uden udbetaling til attraktive renter.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-ruder | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |