VW ID.358 Active Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 141.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 124 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Active sæder
• Adaptiv Fartpilot
• Automatisk nødbremsesystem
• Vognbaneassistent
• Apple Carplay / Android Auto
• Varme i rat
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delalcantaraindtræk | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |