VW ID.358 1ST Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Lysblå |
Beskrivelse
Særdeles veludstyret VW ID.3 med bl.a.
✔ Matrix LED forlygter
✔ Adaptiv fartpilot
✔ Apple carplay / Android auto
✔ Bakkamera
✔ Parkeringssensor For+Bag
✔ Ambiente belysning
✔ Fjernlysassistent
✔ Vognbaneassistent
Og meget mere.!🔋🔌⚡
⚡Batteri & Lade Specifikationer:⚡
- Rækkevidde på 422 km WLTP
- 58 kWh Batteri!
- 8 års garanti på batteri
- Hurtigladning: 125 kW (10-80 %): ca. 34 min
19" alufælge med helårsdæk, el-klapbare sidespejle m/varme, LED kørelys, Matrix LED forlygter, LED baglygter, Dynamisk blinklys i bag, mørktonede ruder i bag, automatgear, Varme i rat, aircondition, Fuldautomatisk 2 zoners klima, fjernb. centrallås, Nøglefri adgang, Nøglefri tænding, Adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, Sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, Nødlader, dab radio, Navigation, Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, Apple carplay, Android auto, usb-c tilslutning, kørecomputer, Digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, Delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alarm, regnsensor, Bakkamera, Parkeringssensor (for), Parkeringssensor (bag), Dæktryksmåler, Træthedsregistrering, Skiltegenkendelse, isofix, Automatisk lys, Fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, Vognbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nødlader |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |