VW ID.358 1ST 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 70.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 423 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Mørkgrå |
Beskrivelse
❗️Attraktiv finansiering tilbydes - både med og uden udbetaling❗️
⭐️VW ID.3 58 1.ST Pro 5d.⭐️
Highlights:
✔ Parkeringssensor for/bag
✔ Adaptiv Fartpilot
✔ Klima anlæg
✔ Varmepumpe
✔ Sæde/ratvame
✔ Trådløs mobilopladning
✔ Apple carplay/Android auto
Når du handler hos Bilhuset Haldrup, så er du sikker på:
✅Mekanisk gennemgang inden udlevering
✅Professionel klargøring af bilen
✅ Gennemgang af bilen ved levering
✅ Professionel rådgivning før, under og efter køb.
Har vi ikke bilen, som du søger? Tag endelig fat i os alligevel! Vi står klar til at hjælpe dig med at finde netop DIN drømmebil!
Åbningstider:
Mandag-Fredag: kl. 09:00-17:00
Søndag: kl. 11:00-16:00
📞: 98 52 42 00
📧 : hobro@bilhuset-haldrup.dk
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, områdebelysning, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, navigation, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Områdebelysning |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |