VW ID.345 Pure Performance 5d
Kontantpris
139.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 77.824 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 346 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 110 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.672 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Automatgear | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk lys | Ratgearskifte |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |