VW Golf VIII1,4 GTE DSG 5d
Kontantpris
170.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 44,8 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 13,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,4 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Bilen står med vinterhjul, der skiftes til sommerhjul slut april. Det ekstra sæt hjul kan tilkøbes. Bilen har kørt 160000 og kører dagligt. Der er svingbart træk med el frigørelse. Prisen er sat ud fra lignende priser på markedet for brugte biler. Realistiske bud modtages efter kik og prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.624 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 416 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |