VW Golf VII2,0 R DSG 4Motion BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 14,5 km/l |
| CO2 udledning | 159 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 300 hk/380 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Få ekstra tryghed med muligheden for at tilkøbe Fragus Go Safe garanti på din brugte bil – og slip for bekymringer om uforudsete reparationer. Kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem, auto hold, fuld led forlygter, www.molgesbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 660.670 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.395 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Isofix |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædebetræk, stof |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-soltag | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, inkl. moms
- Månedlig ydelse3.192 kr.
- Førstegangsydelse42.945 kr.
- Totalpris i løbetiden81.249 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 98.445 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet