VW Golf VII2,0 GTi DSG 5d
Kontantpris
289.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 153.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 147 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 230 hk/350 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Velkørende og velholdt Golf 7.5 GTI sættes nu til salg. En virkelig fed bil med masser af køreglæde og det helt rigtige udstyr.
Bemærk at dette er modellen med DSG 6 med dsg prutterne. Dette har Performance modellerne ikke
Bilen står flot og kører fremragende. Den har fuld servicehistorik og er passet godt på.
Information
• Årgang: 2018
• Gearkasse: DSG 6
Udstyr
- Virtuel cockpit
- DK Pakke
- LED forlygter med kurvelys (hvor begge dioder lyser!)
- Fuld Milltek udstødning
- 19” OZ fælge
- Nøglefri indgang og start
- Anhængertræk
- Bakkamera
Kontakt 52509022 for spørgsmål og fremvisning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 449.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.286 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 584 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Alufælge | Servo |
| Fartpilot |