VW Golf VII1,5 TSi 150 Highline DSG 5d
Kontantpris
189.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 216 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
VW Golf GTI Clubsport 300 HK!
Bilen står på lager til hurtig levering
Highlights
- Adaptiv fartpilot
- Kørecomputer Plus
- Bakkamera
- Lys og syn pakke
- App-Connect
- 2 zone klima
- 17" alufælge
- P-sensor for & bag
- Apple CarPlay
- Sportssæder Alcantara
- Led kørelys
- Indium grå metallic
- Front assist
Og meget mere!
Vi tilbyder attraktiv finansiering med og uden udbetaling - kontakt os for et godt tilbud
Mulighed for tilkøb af udvidet garanti 12, 24, 36 og 48 måneder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 304.519 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.373 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 437 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Alcantaraindtræk | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |