VW Golf VII1,4 TSi 150 Comfortline Variant DSG 5d
Kontantpris
134.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 161.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, stofindtræk, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, kurvelys, tågelygter, led kørelys, aftageligt træk, el-klapbare sidespejle m/varme, automatgear, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, android auto, musikstreaming via bluetooth, airbag, esp, auto hold, automatisk lys, bakkamera, mørktonede ruder i bag, antispin, isofix, dæktryksmåler, aut. nedbl. bakspejl, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.357 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
|---|---|
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |