VW Golf VII1,4 GTE DSG 5d
Kontantpris
194.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 34,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 49 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 122 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
hybrid,dsg gear, alt i udstyr sænket,sideskørterspecial kofanger for + bag, dobbel udstødning,aluhjul 225- 30 20 , står på alu vinterhjul nu som følger med,, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, kurvelys, led kørelys, el-sidespejle med varme,, 2 zone klima, udv. temp. måler, adaptiv fartpilot sædevarmefront assist.træthedsregistrering.apple carpla,e-sound.p. sensor for+ bag.usb stik.el ruder,auto nedblænding af bakspejl,tonet ruder,super velholdt ingen risdser eller buler,to års reklamationsret, evt, billig finansiering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.418 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 272 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kurvelys |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Højdejust. førersæde | Sportssæder |
|---|---|
| Klimaanlæg, 2-zonet | Stofindtræk |
| Kørecomputer | Udv. temp. måler |