VW Golf VII1,4 GTE DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,0 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 49 km |
| Batterikapacitet | 6,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 122 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 45 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
🐥 PÅSKEINFO 🐥
Fra D. 31.03 til og med D. 06.04
Holder butikken KUN åbent efter aftale.
God påske! 🌼🐣
🚗YDERST VELKØRENDE GOLF GTE MED RÅ POWER OG OVERSKUD
UDSTYR SOM ADAPTIV FARTPILOT AMBIENTE BELYSNING LED FORLYGTER🚗
BILEN KAN FINANISERES MED ELLER UDEN UDBETALING!!!!
MULIGHED FOR 36 MDR GARANTI!
BILEN LEVERES NYSYNET OG NY SERVICERET OG KLARGJORT✅
✅ADAPTIV FARTPILOT
✅AUTOMATGEAR
✅APPLE CARPLAY
✅ANDROID AUTO
✅PADDLESHIFT
✅SORT HIMMEL
✅AMBIENTE BELYSNING
✅LED FORLYGTER
✅LED BAGLYGTER
✅FJERNLYSASSISTENT
✅TRÆTHEDS ASSISTENT
✅EL-SPEJLE M.VARME
✅STOR SKÆRM
✅KØRER FANTASTISK
🔴VI ER MEDLEM AF DBFU DIN GARANTI FOR EN TRYG HANDEL🔴
🧽BILEN ER LIGE KOMMET IND OG ER IKKE KOSMETISK KLARGJORT ENDNU!!
MEN KLAR TIL EN PRØVETUR🏎️
KONTAKT: 40144408
VELKOMMEN TIL AUTOHUSET HEIN !
⬇️ KOMPLET UDSTYRSLISTE ⬇️
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, helårshjul, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima, ambiente belysning, led baglygter, dynamisk blinklys i bag, centrallås, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, db. airbags, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.418 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 272 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys i bag | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |