VW Golf VI1,6 TDi 105 Highline DSG BMT 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2011 |
| Kilometertal | 344.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
✅Aftageligt træk 660/1.400 kg
✅Brændstoffyr m. fjernbetjening
✅DSG m. tiptronic
✅P-Sensor for & bag m. visning i display + aut.park
✅Fartpilot m. begrænser
✅2 zone klima & Sædevarme
✅Automatisk lys & Tågelygter m. kurvelys
✅Beige indtræk
✅Sidst synet 22/4-2025
✅Reg nr DC23508
Afhentningstilbud / Salg til CVR nr.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, køl i handskerum, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, aux tilslutning, isofix, lygtevasker, airbag, antispin, esp
Forbehold for tastefejl.
På vore engros biler må du påregne høflig selvbetjening, og da vi som regel ikke kender bilens baggrund, kan vi desværre ikke hjælpe med yderligere oplysninger. Vi skriver altid bilens tidligere reg nr, så du har mulighed for selv at undersøge bilens historik.
Kontakt os på tlf. 98 26 90 11
eller besøg os på Haldagervej 50 i Biersted 9440.
Vi holder åben mandag – torsdag 08:00-17:00
Fredag 08:00-15:30 Aften og weekend efter aftale på tlf 98 26 90 11.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.240 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Justerbar lændestøtte |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Køl i handskerum |
| Airbags | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
|---|---|
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| ESP / ESC | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Håndfrit til mobil | Tågelygter |
| Højdejust. forsæde | Udv. temp. måler |